Choď na obsah Choď na menu
 


CO je vlastne EMO???

24. 1. 2008

               

Čo je to vlastne emo???

Emo je druh hudby, ktorý sa zakladá na vyjadrovaní pocitov. Punk ovplyvnený emom nie je často nič iné, ako melodický, emocionální punkrock. Ten často nemá žiadné spojenie s pôvodným emom, které je charakterizované dlhými ťahavými songami s vokálnym kontrastom medzi konvenčným spevem, ľahkým šepotem, štekavým revom a plačom alebo vzlykaním. Texty ema sú väčšinou o nešťastnej láske, smrti, beznádeji, zrade, sebevraždách, nenávisti a podobných radostiach života.
Emo je vyjadrované ako emocionálny punkrock. Sú v ňom teda vyjadrené emócie. A to ako v speve, tak hlavne v duši. Emo chlapci sú citlivý a aj ľahko zraniteľní. V hudbe sa to prejavuje na hlasových schopnostiach speváka prudko meniť hlas. Lehko šepkajúci a naraz hrubo kričiaci. Potom opäť prechádzajúci do jemného až depresívneho tónu.
EMO je štýl života, nie je to len dočasná módna vlna. Je to pohľad na svet, na spôsob žitia. Nie je to o tom, čo kto nosí na sebe, či sa reže žiletkami a neustále plače v rohu.. Nie, o tom to nie je. Je to o živote, o sebe samom, o hudbe, o očiach, ktoré prezradia všetko.… Nejde si len tak povedať, je to cool odteraz budem EMO, to nejde. Emom člověk žije, je to pre neho celý život. To nepríde len tak. Emáči mávajú časté depresie, a postupne strácajú kamarátov, nakoniec ostávajú sami, nechcení. Často len tak niekde sedia a rozmýšľajú o zmysle svojho života, a často žiadny nevidia, často prídeme na to, že vlastne nemáme prečo žiť. . . tak na čo žijeme? Túto otázku si položilo veľa takýchto ľudí.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Emo

(Žani, 30. 6. 2012 15:26)

ahojte ja proste milujem emo je to môj životný štýl.mám rada emo lásku,ale nepáči sa mi keĎ je človek opustený a nemá priateľov kôli emu ak niečo píšte na kiko30301@gmail.com

EMO

(Palino, 24. 3. 2009 19:51)

Už čoskoro pribudne exkluzívna rubrika o štýle EMO na serióznej stránke: http://konstiak.estranky.sk

Napíšte tam, oplatí sa.